באילו מקרים פרחי באך יכולים לסייע?

עוד ועוד אנשים הופכים בשנים האחרונים מודעים להשלכות הפיזיות והמנטליות של טיפולים מתחום הרפואה הקונבנציונלית ביניהם תרופות, ניתוחים, פרוצדורות כירורגיות ועוד. מהמקום הזה מטופלים מעדיפים לפנות לעולם הרפואה המשלימה כאשר אחר מהטיפולים הפופולארים הוא טיפול באמצעות פרחי באך. בשורות הבאות נספר לכם על השיטה אותה פיתח ד“ר אדוארד באך ונציג בפניכם את המצבים העיקריים בהם מומלץ לפנות לשיטת טיפול זו.

 

הגוף הפיזי והנפש קשורים זה בזה

אותו הוגה שעל שמו נקראת השיטה, טען כבר לפני שנים רבות כי לנפש שלנו יש תפקיד מרכזי בהיווצרות של מחלות ותסמינים מסוגים שונים. כל תסמין פיזי שמופיע בגוף שלנו מוביל לאיזון רגשי לוקה בחסר שבא לידי ביטוי במצבים כמו חוסר ביטחון עצמי, בעיות התנהגות, רגישות יתר, ניתוק מהמציאות, קשיי הסתגלות ועוד.

 

פרחי באך – איך זה עובד?

בעיקרון ד“ר באך חילק את מרבית המחלות הפיזיות לשבע קטגוריות.

  • פחד
  • חוסר בביטחון עצמי
  • בדידות
  • ניתוק מהמציאות
  • רגישות יתר למה שהסביבה מעבירה לנו
  • ייאוש
  • דאגנות יתר

 

בתוך כל קטגוריה יש קשת רחבה ושלמה של רגשות. תהליך הטיפול מתחיל בתשאול מעמיק אותו מנהל המטפל. לאחר קבלת כל התשובות, יכול המטפל להתאים פורמולה ייחודית המתאימה למצבו הפיזי והרגשי של המטופל. הפורמולה עוזרת למטופל ”לקלף“ את השכבות של הרגשות השליליים, ממש כמו הקליפות של הבצל. מדובר למעשה במנגנוני הגנה שיש לנו בגוף שמצטברים עם השנים כתוצאה מכל מיני מצבים וחוויות שאנחנו חווים, גם בצד הפיזי וגם בצד הרגשי מנטלי. הטיפול יעיל במגוון של מצבים כמו פחדים, חרדות, דיכאון, התמודדות עם משברים וטראומות, כאבי גרון וכאבי בטן, תמיכה בתהליכי גמילה ועוד.

 

טיפול בלחץ

אחד ממצבי הנפש המורכבים אך גם הפופולרים בעידן שלנו הוא מצב שבו הנפש נמצאת כל הזמן במתח. אנחנו עובדים המון שעות, מנסים לתמרן בין כל הסידורים, הארגונים, המשימות, ילדים והבית והרבה פעמים הגוף יוצא מאיזון. פרחי באך מצוינים לטיפול במתח, סטרס ולחץ, מאזנים את הגוף ותורמים לשינה טובה יותר.

 

מהם היתרונות של הטיפול באמצעות פרחי באך?

יש לטיפול הזה מגוון רחב של יתרונות. קודם כל, מדובר בטיפול טבעי כלומר הוא לא מערב חומרים כימיים כמו שיש בתרופות ולכן אין כאן שום עניין של תלות או התמכרות. הפורמולות מבוססות אך ורק על צמחים ייחודיים המאפיינים את הטיפול וזו בעצם אחת הסגולות וגם אחת הסיבות שהוא תפס תאוצה והפך פופולארי בכל העולם. בנוסף, הטיפול אינו מוביל להיווצרות של תסמינים או תופעות לוואי וכמעט כל אחד בין אם זה ילד, מבוגר, בן נוער או קשיש, בין אם זה אדם עם בעיה רגשית או פיזית, אדם חולה או בריא, יכול להנות מהטיפול הזה. הטיפול מסייע לשפר באופן ניכר מצבים פיזיים כמו כאבים כרוניים למשל, הוא מסייע לישון טוב יותר, מביא את הגוף לאיזון וככה בעצם כל הרמה האנרגטית בגוף זורמות בצורה טובה ואיכותית.

 

איך ניתן לעבור את הטיפול?

בעיקרון כל מה שצריך לעשות הוא לברר על מטפל המתמחה בשיטת טיפול זו. תוכלו לברר דרך אנשים שאתם מכירים, לבדוק על מטפל העובד באזור המגורים שלכם כדי שיהיה לכם נוח לעבור את הטיפול. כדאי להרגיש חיבור לאותו מטפל, להרגיש בנוח לשאול אותו כל שאלה וכמובן להיות מחוייבים לתהליך טיפולי הנפרס על פני כמה שבועות עד חודשים. אחת לתקופה, צריך להגיע אל המטפל ולעדכן את הפורמולה בהתאם לשיפור במצב.

יעניין אותך גם: