חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסכנות במסיבות הבוטוקס

בוטוקס נחשב לסוג הנפוץ ביותר של הליכים קוסמטיים, החל משנת 2009. על פי האגודה האמריקנית לכירורגיה פלסטית, למעלה משניים וחצי מיליון אנשים עברו את הטיפול בשנה זו, והוא נחשב לפופולארי יותר מניתוחים פלסטיים אחרים.

הטרנד האחרון בתחום טיפולי הקוסמטיקה הוא תופעת 'מסיבות הבוטוקס', שהן מפגשים חברתיים שבהם מבוצעות זריקות בוטוקס למטרות קוסמטיות. לאחרונה מתרחשות פעילויות אלו במקומות עסקים כגון בוטיקים של אופנה ומרכזי ספא.

יחד עם זאת, הטרנד התחיל בפעילויות בבתי אנשים פרטיים. קבוצות אנשים מתאספות על מנת להתרועע, לאכול ולשתות. בחדר מיוחד נמצא בדרך כלל רופא ומזרקים סטריליים. משתתפי המסיבה מקבלים את הזריקות שלהם במשך כל הלילה.

כיצד מקבל את התופעה עולם הרפואה?

רופאים נוטים להשתתף באירועים אלו, היות והם יכולים לרכוש כמות בוטוקס גדולה במחירים מוזלים. הם מבצעים את ההליכים מחוץ לבית החולים, למרות שמגמה זו מטרידה חלק מהרופאים. יש להם קבוצת לקוחות גדולה עם כסף לשלם, וההליכים מבוצעים בסכום נמוך יותר במסיבת בוטוקס, בהשוואה לטיפול פרטני רשמי. רופאים רבים, ואף ה-FDA, מתריעים כי הליכים אלו עלולים להיות מסוכנים, היות ובדרך כלל לא קיימת מערכת המיועדת לטיפול במצבי חירום או פיקוח על ביצוע ההליך.

הרופאים המצדדים במסיבות בוטוקס, אומרים כי פעילות זו מרגיעה יותר את המטופלות. הם מבצעים את הזריקות על פי הזמנה בלבד, ומדגישים כי המסיבות מבוצעות על פי סטנדרטים רפואיים מקובלים וההליך הכירורגי מבוצע בתנאים סטריליים ביותר.

סיכונים

למרות שהליך בוטוקס נחשב בדרך כלל לבטוח, במיוחד כאשר הוא מבוצע במינון נמוך ובתנאים סטריליים, תמיד קיים סיכון לתופעות לוואי חמורות כגון בחילות, תסמינים דמויי שפעת ותגובות אלרגיות. שתיית אלכוהול עלולה לגרום לשטפי דם סביב אזור ההזרקה, כאשר היא מבוצעת בתנאים גרועים. תופעות לוואי המתרחשות במהלך מסיבות בוטוקס, עלולות להיות קשות או מסוכנות יותר לטיפול בזמן אמת. אנשים המקבלים זריקות בוטוקס, צריכים לקבל אותן רק בסביבה רפואית, ועל ידי מנתח פלסטי מוסמך.

רופאים ואנשי מקצוע אחרים סבורים כי קיים חשש מסוים לגבי זריקות בוטוקס המבוצעות על ידי אנשים שאינם רופאים, או אף אינם משתייכים לצוות רפואי. למרות שהבוטוקס נראה כהליך בטוח בדרך כלל, זמינות הזריקות במקומות שאינם רפואיים, כגון ספא, בוטיקים של אופנה, מכוני כושר, וסביבות עסקיות אחרות, מהווה מקור לדאגה בקרב הקהילה הרפואית. היו מקרים של זיוף חומרים או שימוש בחומרים גרועים, בתנאים שאינם רפואיים, אשר גרמו לתופעות לוואי חמורות.

לכן, ועל מנת לבצע הליך בטוח, יש להקפיד לקבל את זריקות הבוטוקס ממנתח פלסטי מוסמך בלבד, בסביבה בטוחה, עם ערכת ציוד רפואי זמינה למקרה חירום. רופאים מייעצים כי יש לנקוט באמצעים מתאימים על מנת להבטיח התנהלות יעילה ובטוחה של הטיפולים. גברים ונשים המבקשים שיטות סבירות כדי להיראות במיטבם, צריכים להיות זהירים ולפקפק באמיתות נכונותן של טענות לגבי הזרקה מסוכנת.