טיפים חשובים לשמירה על בריאות העיניים

לא סתם אומרים שהעיניים הן "החלון לנשמה" – בריאות העיניים היא בהחלט פרמטר חשוב מאוד באשר לבריאותו הכללית של אדם שכן, כאשר הראייה היא אופטימלית הדבר עשוי להשפיע על כל היבט אחר באשר לבריאות הכללית בחיוב. בדרך כלל, מצב בריאותי ירוד משפיע גם על תפקוד העיניים ולהיפך – ככל שתשמרו יותר על אורח חיים בריא, כך העיניים שלכן יתפקדו בצורה טובה יותר. אולם, חשוב להבין כי לעיניים יש צרכים שאינם קשורים לשאר מערכות הגוף, כאשר גם הן עלולות לתפקד פחות טוב תחת מאמץ ממושך, בעוד כי הן זקוקות להגנה מפני קרינה לצד מנוחה נכונה. בדיוק לשם כך, החלטנו במהלך הכתבה הבאה, להסביר לכם כל מה שכדאי לדעת על מנת לשמור על בריאות העיניים בצורה הנכונה.

 

להיזהר מהשמש

אחד הטיפים החשובים ביותר באשר לשמירה על בריאות העיניים הוא להישמר מקרינת השמש. לשם כך, מומלץ מאוד להקפיד על הרכבת משקפי שמש כל פעם שתצאו מהבית בתקופת הקיץ החמה. למעשה, קרני השמש האולטרה סגולות ידועות בתור קרניים מסוכנות מאוד שעלולות לגרום להיחלשות הראייה ואפילו למחלות עיניים במקרים מסוימים. כלל זה חשוב במיוחד כאשר מדובר על מדינה חמה כמו ישראל, בה קרינת השמש היא חזקה ולא מרחמת שכן, במקרים אלו משקפי שמש אינן רק מומלצות – אלא מדובר על פריט חיוני לכל דבר ועניין. 

 

תזונה נכונה היא המפתח לבריאות העיניים

לאחר שהבנתם עד כמה חשוב להרכיב משקפי שמש, חשוב להבין כי תזונה נכונה היא חשובה לא פחות מהגעה לאופטיקה מומלצת כדוגמת אופטיקה כרמית. למעשה, על ידי שמירה על הרגלי תזונה נכונה תוכלו לצמצם באופן ניכר את הסיכון לחלות במחלות עיניים שונות כמו ניוון רשתיות או גלאוקומה. אז מהי תזונה נכונה ואופטימלית? ובכן, בדרך כלל יהיה מומלץ לצרוך ככל הניתן פירות וירקות, בייחוד כאלו עשירים בויטמין E, לוטאין ובטא-קרוטן, מאחר וצריכה של פירות וירקות אלו עשויה להיות יעילה גם נגד התפתחות קטרקט. גם מזונות אשר מכילים כמות גבוהה של אומגה 3 ידועים כאופטימליים עבור בריאות העיניים, מזונות כמו אגוזים, דגים וכדומה. 

יעניין אותך גם: