חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתי כדאי לפנות למרפאה טבעית?

לאורך השנים, יש תקופות בהן אנחנו מרגישים טוב. אולי אפשר אפילו להגיד בשיא שלנו, לעומת תקופות בהן אנחנו מרגישים פחות טוב. אולי אפילו חולים ממש. בעוד הרפואה הקונבנציונלית מציעה קשת רחבה של טיפולים ומתן תרופות, לאורך השנים חלה עליה דווקא באילו הבוחרים לפנות לטיפול טבעי. טיפול טבעי יכול להיות פשוט וממוקד כמו למשל נטילת תוסף תזונה או תמצית שנרקחה עבורנו באופן אישי, או לחילופין לכלול מעטפת רחבה יותר הכוללת פניה אל מרפאה טבעית.

 מצבים בהם מומלץ לפנות לטיפול טבעי מקצועי

 

  • מחלות אוטואימוניות – אלו הן מחלות הנקראות גם מחלות חיסון עצמי. כלומר מדובר במצב שבו הפעילות התקינה של המערכת החיסונית משתבשת ואז במקום לתקוף חיידקים ונגיפים, היא תוקפת את הגוף. דוגמאות למחלות מהסוג הזה הן טרשת נפוצה, לופוס, ונגר ועוד.
  • סרטן – מדובר בשם כולל לקבוצה של מחלות אשר נגרמות כתוצאה מגידול שיצא מאיזון של תאים. במקום שהיווצרו בגוף תאים בריאים וחזקים, נוצרת חלוקה של תאים הרסניים שגורמים להרס של הרקמות. לפרטים ומידע נוסף על תיאום תורים במרפאה טבעית, כנסו לאתר tsuf-herbs.co.il.
  • מחלות עור – אקנה, סבוריאה, פוטותרפיה, אטופיק דרמטיטיס ועוד. מחלות אלה מאופיינות במגוון של תסמינים הקשורים לעור כמו גרד קיצוני, קילופים של העור, אלרגיה, אדמומיות ועוד. מחלות עור יכולות להיווצר כתוצאה ממגוון של גורמים כמו למשל גורמים גנטיים, גורמים סביבתיים, אלרגיה, חוסר איזון, תזונה לקויה, עישון ועוד.
  • חוסר איזון נפשי – חרדה דיכאון – דיכאון וחרדה נחשבים לבין הבעיות הנפוצות בעולם המערבי המודרני. גם כאן הסיבות משתנות בין אדם לאדם כאשר החומרה משתנה גם כן.
  • מחלות הקשורות למערכת העיכול – עצירות, שלשולים, קוליטיס, קרוהן – אלו הם רק חלק מהמצבים הפוגעים במעיים ומערכת העיכול.

 

מצבים נוספים בהן הרפואה הטבעית יכולה לסייע הן מחלות הקשורות למערכת הדם, מחלות במערכות הפנימיות של הגוף כמו אי פיריון למשל, פיברואימלגיה ועוד.

 

כיצד הרפואה הטבעית יכולה לעזור?

הרפואה הטבעית והמסורתית כמו למשל רפואת המזרח שכוללת בתוכה את הרפואה הסינית, ההודית והיפנית מביאה מעטפת רחבה של טיפולים ושיטות טיפוליות עתיקות. ניתן למנות טיפולים כמו דיקור, אירוודה, שיאצו, קינזיו טייפ תרפי, נר הופי, נטילת צמחי מרפא מסוגים שונים, טיפול בכוסות רוח, טווינא, דיקור קוסמטי ועוד. לרפואה הטבעית יש מגוון של יתרונות.

 

ראשית כל ניתן להתאים באופן אישי את הטיפול לפי הצרכים של המטופל, לפי מאפייניו הפיזיים והמנטליים, לפי התסמינים מהם הוא סובל. הטיפול ברובו אינו גורם או מעודד היווצרות של תופעות לוואי או תסמינים ונחשב ל-100% בטוח. יחד עם זאת, הטיפול הינו יעיל ומסייע כבר בתחילת הדרך ומקל באופן ניכר, עד להבאת המטופל לכדי ריפוי מלא. יתרון נוסף בא לידי ביטוי בכך שניתן לשלב את הטיפול הטבעי עם כל טיפול אחר בין אם זה טיפול רפואי, בין אם זה תהליך כירורגי ובין אם טיפולים אחרים הלקוחים מעולם הרפואה הקונבנציונלית.

 

כיצד לבחור מרפאה טבעית או מטפל מעולם הרפואה הטבעית?

 

ובכן, יש כמה קריטריונים חשובים שצריך לשים אליהם את הדגש כמו למשל היקף הטיפול. כלומר, יש מצבים רפואיים שלא תמיד יספיק לטפל בהם רק באמצעות גישה אחת ויש לשלב כמה שיטות טיפוליות. לכן, בחירת מרפאה המציעה כמה גישות יכול במידה רבה לסייע למצב. בנוסף, כדאי לבחור מרפאה אליה אתם מתחברים גם בהיבט האישי וגם בהיבט המקצועי, לראות שאתם מקבלים מענה לצרכים שלכם וכי הטיפול מותאם לכם באופן ספציפי.

יעניין אותך גם: