חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם קיים תחליף טבק בריא יותר ?

בכל מוצרי העישון לאורך השנים הכניסו טבק וניקוטין. מוצרי עישון אלו היו נפוצים מאוד כך שאף אחד לא חשב שאפשר להשתמש במוצרים ללא טבק. בשנות ה70 וה80 עוד פרסמו שמוצרי העישון הם דבר בריא ולא מזיק כך שבכלל לא היה צורך במוצרים ללא טבק כלומר תחליף טבק. עם השנים וההבנה שמוצרי עישון מזיקים לגוף האדם וגורמים לשלל מחלות, אנשים רבים אשר מכורים לעישון חיפשו אלטרנטיבות  לניקוטין ולטבק שגורמים להם להתמכרות חזקה כל כך ומצאו סוגים רבים  לתחליפי טבק אשר נמצאים בשוק.

האם התחליפים נחשבים לבריאים יותר?

תחליפי טבק אלו מעורערים מחלוקות רבות בין חברות התחליפים אשר מנסות להשיג שוק רחב יותר על ידי  שיווק של המוצרים כתחליפים לא מזיקים כמו הטבק ובין  משרדי  הבריאות ומכוני הגמילה אשר טוענים שתחליפים אלו  מזיקים כמו מוצרי עישון אשר מרכיביהם כוללים טבק וניקוטין ואפילו יותר. לטענתם תחליפים אלו אמנם פחות ממכרים מאשר מוצרי העישון המקוריים  אך מזיקים באותה מידה  כי כל חומר שלמעשה נשרף מייצר זפת, פחמן דו חמצני וחומרים רעילים נוספים.  אנשים אשר מעשנים את תחליפי הטבק השונים שואפים פנימה עשן  וכל תוצרי הלוואי  אשר משתחררים בשריפה  מגיעים לתוך הריאות שלהם ומסכנים את בריאותם.

קיימים סוגים שונים של תחליפי טבק, לכל אחד יש את הייחודיות שלו בין אם זה בחוויה, בין אם זה בטעם או במרקם.

  • האני רוז – תערובת של עלי רוז ותלתן אדום
  • ווילד באלנדס – תערובת של ורדים, קמומיל, מרווה ושעונית
  • ביגארנט – תערובת המכילה עלי דפנה,עלי מנטה,קינמון וזעפרן
  • מיקסו – צמחי מרפא מיובשים המכילים מרווה,עלי דפנה,רוזמרין ובזיליקום.
  • ריל לייף- תערובת המכילה מרשמלו ועלי פטל.

בנוסף ישנם גם שיטות גלגול שונות עבור טבק שאחת השיטות הנפוצות בעולם כיום היא  בלאנט, שיטת גלגול זו אינה נפוצה בישראל  אך צפויה להגיע  גם אלינו.  בלאנטים הם למעשה ניירות גלגול אשר עשויים מעלי טבק, זמן הבעירה שלהם ארוך יותר מן הרגיל ומגיעים בסוגים שונים של טעמים  כמו טעם שוקולד  או פרות. אופן הגלגול של הבלאנטים  קצת יותר מורכבת  ודורשת טבילה של עלי הטבק במים  לשם ריכוך העלים ורק אחר כך מגלגלים.

סיגריות אלקטרוניות

מוצר עישון נוסף  אשר משמש כתחליף טבק הוא הסיגריות האלקטרוניות,  סיגריות אלו  הפכו לנפוצות  מאוד בקרב המעשנים.  הסיגריות האלקטרוניות עובדות לפי מנגנון האידוי  ולא על בעירת טבק, בסיגריות האלקטרוניות ישנו מכשיר אידוי קטן שמחמם נוזל  המכיל חומרים כמו חומרי טעם וריח ולרוב גם מכילות ניקוטין וחומרים מזיקים נוספים. רבים האנשים אשר מנסים להפסיק לעשן סיגריות עוברים לסיגריות האלקטרוניות כי בטוחים שזאת אלטרנטיבה בריאה יותר ואחת שתגרום להם להפסיק לעשן, אך עישון של סיגריות אלקטרוניות למעשה גורם להם להחליף התמכרות אחת באחרת.  יחד עם זאת, היתרונות של סיגריות אלקטרוניות על פני סיגריות רגילות הוא שאנחנו כן נוטים לעשן פחות ואז הנזק שנוצר מופחת בצורה משמעותית. יש גם. סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות שמתאימות למי שרוצה לעשן עם חברים, בחופשות, במסיבות וכדומה.

איך בוחרים תחליף טבק ראוי?

הבחירה של תחליף טבק צריכה להיעשות בהתאם להרגלי העישון שלכם. מה שאפשר לעשות הוא פשוט לנסות כמה מוצרים ולראות למה אתם יותר מתחברים ולמה פחות. בכל אופן, מאוד מומלץ לרכוש את התחליפים רק בחנות טבק מוכרת, ידוע, עם שם ומוניטין בתחום ולא להתפשר על פחות מזה. תוכלו לחפש המלצות ברשת האינטרנט או לדבר עם חברים שלכם שהיו מעשנים ועברו לתחליפי טבק.

יעניין אותך גם: