חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דלקת מפרקים – כיצד הרפואה הטבעית יכולה לעזור?

דלקת מפרקים שגרונית הינה מחלה אוטואימונית שעד היום לרפואה המערבית אין מרפא מושלם עבורה, כך שרבים מהחולים מתדרדרים עם הזמן, תוך פגיעה משמעותית באיכות החיים שלהם. אך יש תקווה – אם גם אתם סובלים מדלקת מפרקים על רקע אוטואימוני, הגיע הזמן שתכירו אפשרות מצויינת להחזיר את הגוף לאיזון, תוך מתן אפשרות לגוף לרפא את עצמו. כיצד? באמצעות טיפולים טבעיים אשר מותאמים לכל אחד באופן אישי ואשר ניתנים במרפאות מובילות דוגמת צוף צמחים.

 

דלקת מפרקים – מה זה בדיוק? ומהי הבעיה בטיפולים המערביים?

דלקת מפרקים שגרונית על רקע אוטואימוני היא מצב פתולוגי בו מערכת החיסון של הגוף תוקפת מרכיבים חוץ תאיים שנמצאים במפרקים, בגידים ובעצמות. הדבר מתבטא בתסמינים של נפיחות, אודם וגרד במפרקים, מוגבלות בתנועה וכמובן, יציאה מכלל פעולה של המפרקים, בעיקר אלו הקטנים יותר (אצבעות, שורש כף היד וכו'). לעיתים נלווים למחלה זו גם תסמינים נוספים, כגון עייפות כרונית, חולשה, דלקות עיניים ועוד. הסיבות להתפתחות המחלה אינן חד משמעיות, אך משערים שהדבר עשוי להתרחש עקב הדבקה ויראלית, אלרגיה למזון, חוסר איזון הורמונלי וכמובן מתח נפשי, שפוגע בתפקוד מערכת החיסון. 

הרפואה המערבית מנסה לעצור את קצב התקדמות המחלה על ידי שימוש בתרופות מאוד אגרסיביות, כגון תרופות אנטי-סרטניות, סטרואידים, תרופות ביולוגיות ועוד. היעילות של הטיפולים הקונבנציונליים-מערביים נגד דלקת מפרקים עדיין מוטלת בספק, אך מה שכן ברור הוא תופעות הלוואי הרבות שנגרמות בשל נטילת התרופות, מה שגם כן מכביד על חייהם של המטופלים ואף משפיע על מצבם הנפשי. פנייה אל מרפאה כמו צוף צמחים יכולה לפתור את הבעיה.

 

צוף צמחים והרפואה הטבעית – דרך יעילה ומומלצת לטיפול בדלקת מפרקים

בשל הבעייתיות של הרפואה המערבית בטיפול בדלקות מפרקים, חולים רבים החלו לחפש עם השנים פתרונות נוספים ומצאו אותם במרפאות כמו צוף צמחים, אשר מתמחות בטיפולי רפואה טבעיים בגישה הוליסטית. הרפואה הטבעית מהווה אוסף של שיטות רפואה עתיקות, שנשענות על אלמנטים טבעיים בלבד, כגון דיקור סיני, פורמולות של צמחי מרפא, כוסות רוח, טווינה, מיצויי צמחים, עקרונות תזונה נכונה ושיטות אחרות. המשותף לכולן הוא היכולת להתאים את הטיפול באופן אישי לצרכי המטופל ולתגבר את הטיפול הרפואי שהוא מקבל, וכל זאת ללא תופעות לוואי. 

הרפואה הטבעית מתייחסת לאדם כמכלול, כך שהיא מתמקדת לא רק בשיפור והעלמת תסמיני הדלקת אלא גם בשיפור היכולת החיסונית של הגוף וטיפול בהיבטים הרגשיים והמנטאליים של המטופל, וכל זאת ללא שימוש בתרופות או ניתוחים. זהו למעשה ביטוי לגישה ההוליסטית במיטבה, שטוענת שכל ניסיון טיפול בתסמינים בלבד ללא טיפול בגורמים להם, לצד התייחסות גם להיבטים הרגשיים של המטופל, לא באמת יספק פתרון לבעיה מן השורש.

 

דלקת מפרקים – כיצד מטפלים בה במרפאת צוף צמחים?

ואילו שיטות טיפול טבעיות הן המתאימות ביותר עבור מטופלי דלקת מפרקים? כאמור, במרפאות מובילות כמו צוף צמחים, השיטה תיבחר לא רק בהתאם לתסמינים אלא גם בהתאם לרקע האישי של כל מטופל, כשניתן לומר כי טיפולים מאוד מומלצים הן על בסיס שיטות הרפיה ומגע (כגון טווינה), מה שיכול להחזיר את מערכת החיסון בחזרה למסלולה התקין ולעזור לחוסן הנפשי של המטופל  וכמו כן, שילוב של דיקור סיני/דיקור יפני, איורוודה וצמחי מרפא, מה שעוזר מאוד בהעלמת התסמינים ובעידוד ריפוי המפרקים שנפגעו. למידע נוסף.

יעניין אותך גם: