טיפול טבעי בעור מגורה

שטח הפנים של עור הגוף נחשב לגדול מאד והוא בעצם מה ששומר על כל האיברים ומערכות הגוף במקום שלהם בלי להיות חשופים לתנאים או נתונים חיצוניים. מכיוון שהעור הוא מה שחוצץ בין פנים הגוף לבין הסביבה החיצונית הרי שמה שקורה בסביבה החיצונית משפיע על העור ובמקרים רבים משפיע על המצב הבריאותי שלו. העידן הנוכחי הוא של זיהום אוויר גבוה בהרבה מאד מקומות בעולם (וגם בישראל) והמצב הזה עלול לגרום וגם גורם בפועל למגוון בעיות בריאותיות בעור בקרב הרבה מאד אנשים במגוון רחב של גילאים. כיום יש לא מעט טיפולים שיכולים להקל על התסמינים של תופעות אלה או במקרים מסוימים אפילו להעלים אותן לגמרי. חשוב מאד לפנות אל אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בטיפול בבעיות של עור מגורה והם יוכלו להתאים את הטיפול לכל אחד בנפרד.

 

איך מטפלים בעור מגורה?

לפני שפונים לחיפוש אחר הטיפול בעור יש חשיבות לאבחון מדויק של הבעיה או התופעה. מוכרות כיום לא מעט תופעות שהביטוי החיצוני שלהן הוא עור מגורה ולכן חשוב מאד להבין בדיוק ממה נובעים הנגעים או מה גורם לגירוי. יש תופעה שנקראת אקזמה בידיים למשל והטיפול בה יהיה שונה מאשר באטופיק דרמטיטיס או ביובש שנגרם בשל מזג אוויר יבש וחורפי. אקזמה בעצמה היא בעצם שם כולל למגוון רחב של תופעות שחשוב מאד לאבחן לפני שקובעים את הטיפול שיהיה הכי מתאים ונכון בכל מקרה ועבור כל מטופל. במקרים רבים יש התפרצות של גרד או גירוי בעור דווקא בשל בעיות נפשיות או רגשיות שחווה אותו אדם, דיכאון, לחץ נפשי או מחסור בשעות שינה ולכן חלק מהותי מהאבחון הוא הבנה מעמיקה של מה קורה ואיך הוא יכול לשפר את השגרה היומיומית שלו, להירגע ולחזור בפעילות נורמלית ורגועה שיכולה גם להפחית מהתסמינים של הגירוי.

 

החשיבות של הטיפול

כיום אפשר למצוא סוגים שונים של טיפולים – רפואיים וטבעיים כאחד. הרפואיים מבוססים על משחות או נטילת תרופות, בחלקן מבוססות כימיקליים או סטרואידים. יש מי שמעדיף שלא לעשות שימוש בתכשירים אלה ויפנה לכיוון הטיפול הטבעי. טיפול זה יכלול שינוי תזונתי, הגנה על העור ומריחה של הנגעים בקרם טבעי שמבוסס על תמציות צמחים או שמנים אתריים מרגיעים. כך אט אט הנגעים יחלפו או שההשפעה שלהם תהיה פחות מורגשת. לפעמים גירוד של העור עלול להחמיר את הנגעים ואת הגירוי ולכן הפחתה של תחושת הגרד חשובה לא פחות על מנת שלא להחמיר את המצב או להפוך את הנגעים לפצעים של ממש. עניין זה מקבל משנה חשיבות בעיקר כאשר מדובר בילדים קטנים או תינוקות שעלולים לגרד בצורה חזקה ולפצוע את עצמם.

יעניין אותך גם: