סרטן – אילו טיפולים קיימים למחלה?

מחלת הסרטן היא ללא כל צל של ספק אחת מהמחלות הקשות ביותר שקיימות כיום בטבע. למרבה הצער, מידי שנה סקרים רבים מעולמות הרפואה, מצביעים על כך שסרטן מהווה את אחת מהסיבות המובילות ביותר בעולם לתמותה של אנשים. הבעיה בסרטן – זה העובדה שיש עשרות סוגים של סרטן, אשר נבדלים באזור שלהם בגוף, וכתוצאה מכך גם אופי הטיפול והסיכוי להחלים משתנים. אחד מנקודות המפתח לניצחון הסרטן, זה גילוי מוקדם של הנגיף הסרטני, עוד לפני שהוא מצליח להתפתח ולהתפשט בגוף. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע על טיפולים שונים שקיימים למחלת הסרטן – לרבות טיפולים שהרפואה המשלימה מציעה לנו.

בתור התחלה – מה זה בדיוק סרטן, אילו טיפולים נפוצים קיימים כיום למחלת הסרטן?

סרטן היא מחלה שמתייחסת להתפתחות בלתי צפויה של תאים סרטניים בגוף האדם. תא סרטני, הוא תא שעשוי לפגוע בגוף האדם בצורה קשה מאוד, והסכנה הגדולה ביותר עם תאים סרטניים – זה התפתחות של תאים סרטניים למקומות נוספים בגוף. אם אתם מעוניינים למצוא ולקרוא מידע נוסף על תאים סרטניים, על סוגים שונים של סרטן, ועל דרכי טיפול בסרטן – לחצו כאן. כיום, שיטת הטיפול הנפוצה ביותר בקרב הרפואה הקלאסית לטיפול בסרטן זה טיפולים כימותרפיים, אשר נחשבים לקשים מאוד עבור מטופלים שצריכים לעבור אותם. להלן מרבית סוגי הטיפולים למחלת הסרטן:

  1. הסרה כירורגית של הגידול באמצעות ניתוח, ניתן להסיר את כל הגידול או חלק מרקמת הגוף.
  2. כימותרפיה- מדובר בשיטה שבה באמצעות חומרים כימיים ממיתים את התאים הסרטניים ובולמים את תהליך הגדילה שלהם. למעשה, רוב האנשים אשר סובלים ממחלת הסרטן, יעברו בשלב כזה או אחר טיפולים כימותרפייה.
  3. הקרנות- שיטה הפועלת באמצעות שליחה של קרניים רדיאוקטיביות, במטרה להקטין את הגידול. יש סוגים שונים של הקרנות, הקרנה פנימית והקרנה חיצונית.
  4. ריפוי גנטי – לוקחים דגימת דם מהמטופל ומכניסים אליה גנים התורמים להתליך ייצור של חלבונים מסוגים שונים. מחדירים אותם לכדוריות הדם הלבנות שמייצרות את אותם חלבונים ואז נוצר קשר מולקולרי המסייע להפעיל את הכדוריות ובכך להרוג את התאים הסרטניים.
  5. טיפולים הורמונליים- בדרך כלל מומלץ לחולים החולים בסוגים מסוימים של סרטן. הטיפול עוזר גם הוא למנוע את הגדילה של התאים הסרטניים.

כמובן שכל מקרה של סרטן הוא שונה מהאחר ונבחן לגופו. את הטיפול מתאימים לפי קריטריונים רבים כמו סוג הסרטן, השלב שלו, איפה הוא התפשט בגוף, באיזה מצב נמצא החולה ועוד.

 

כיצד הרפואה המשלימה מציעה דרכים אלטרנטיביות להתמודדות עם סרטן?

הרפואה המשלימה היא רפואה המאמינה כי יש קשר עמוק וישיר בין רפואה נפשית של אדם, לבין הופעה של מחלות רפואיות שונות. כך למעשה, הרפואה המשלימה מסבירה כי מחלות שונות מופיעות כתוצאה מרגשות כמו – חרדה, דיכאון, לחץ, וכיוצא בזאת. להלן מספר טיפולים שהרפואה המשלימה מציעה להתמודדות עם סרטן:

  • דיקור סיני
  • צמחי מרפא
  • הומאופתיה

יעניין אותך גם: