רגישות יתר

כאשר מדברים על רגישות יתר מתכוונים למגוון רחב של תופעות אישיות שכל אדם יחווה אותן אחרת והן לא בהכרח אחידות בדרך שבה הן באות לידי ביטוי. זו יכולה להיות רגישות יתר בקרב ילדים או אנשים מבוגרים ויכולות להיות לה מגוון סיבות או נסיבות. הרגישות היתרה גם יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים – רגישות פיזית במגע בגוף, רגישות אישית או נפשית וכל אחד יתמודד איתה אחרת ובדרגות חומרה שונות. חשוב מאד למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודדות באופן אישי, שכן דרך התמודדות שתהיה טובה עבור אדם אחד לא בהכרח תהיה נכונה ומתאימה גם לאדם אחר ולכן ההתאמה האישית תהיה כאן קריטית ומשמעותית. בנוסף לכך חשוב מאד לפנות אל אנשי מקצוע טיפוליים שמכירים את התחום ויכולים לתרום מהידע והניסיון שלהם, מה שיבטיח טיפול יעיל והתמודדות מתאימה.

 

איך הכי נכון להתמודד עם רגישות יתר?

כאמור, ההתמודדות ודרכי הטיפול חייבות להיות מותאמות אישית עבור כל מי שחווה את הרגישות הזאת, שכן יש לה כמה וכמה דרכי ביטוי חיצוני, דרגות חומרה או כל מאפיין ייחודי ואישי שקשור למי שמתמודד עם התופעה. טיפול בפרחי באך למשל, נחשב ליעיל ולכזה שמתאים לכל הגילאים. מדובר ברקיחה שאיש מקצוע רוקח מתמציות של צמחים ופרחים בעלי סגולות מרפא והקלה על תסמינים של מגוון תופעות. לאחר שיחת אבחון מעמיקה אותו איש מקצוע יידע בדיוק אילו סוגים של תמציות יהיו המתאימים ביותר עבור אותו אדם שנמצא מולו ואילו שילובים של מיצויים יכולים להיטיב עימו. כך הוא יוכל לעשות שימוש ברקיחה ועם הזמן הוא ירגיש גם טוב יותר באופן כללי וגם הרגישות שלו תהיה יותר קרובה לנורמה התקינה. גם מי שסביבו, או בעצם בעיקר מי שסביבו יוכל להרגיש את אותה הקלה והוויסות הכללי של אותו אדם יהיה הרבה יותר סביר ונורמלי.

 

למה חייבים להתמודד עם רגישות יתר?

יש מי שחושב שרגישות יתר אין בה שום סיכון לנזק בריאותי או גופני ולכן כל עוד אין היא מפריע לחיי היומיום הרי שאין חובה להתייחס אליה כאל תופעה נפשית או רגשית ולחפש עבורה דרכים להתמודדות ופתרון. בפועל מדובר באיכות חיים ירודה מבחינת מי שחווה את הרגישות היתרה ולכן חשוב מאד לסייע לו למצוא את הדרך הטובה והנכונה עבורו להרגיש טוב יותר ולא להיות כל כך רגיש, בלי קשר לאופן שבו הרגישות באה לידי ביטוי אצלו. כאשר מקבלים ייעוץ ממי שמתמחה בהכנת תמציות של פרחי באך אפשר להתוודע לתחום ולאפשרויות שבהן הוא יכול לסייע וכך מגלים עולם תוכן שלם ומרתק שיכול להיות לעזר רב בהרבה מאד מקרים שיכולים לקרות במהלך החיים לכל אחד.

יעניין אותך גם: