ההגדרה של ירקות אורגניים

בשנים האחרונות המודעות הבריאותית הלכה וגברה בצורה חד משמעית. כיום, לבני האדם חשוב לדעת מה הם מכניסים לגוף שלהם, והאם מדובר על מזון שבריא להם או מזון שיכול להזיק לגוף שלהם בדרכים כאלה ואחרות. אחד מהטרנדים שגברו בעולם כתוצאה ישירה מהמודעות שעלתה לאורח חיים בריאים, הוא גידול וקנייה של ירקות אורגניים. מה זה ירקות אורגניים, מה היא ההגדרה לירקות אורגנים, ומה הוא יתרון שקיים בצריכה של ירקות אורגניים על ירקות רגילים? כל זאת ועוד, בשורות הבאות שמובאות כאן לפניכם.

מה היא ההגדרה לחקלאות אורגנית או לירקות אורגניים?

באופן כללי, תוכן למצוא מידע חשוב ורלוונטי על חקלאות אורגני, ולרכוש ירקות אורגניים לביתכם הישר מהשדה של החקלאי, זאת באמצעות כתובת האינטרנט הבאה hapardesan.co.il. דבר שני, חשוב מאוד להבי כי המושג אורגני, או המושג של חקלאות אורגנית, הם מונחים אשר מתייחסים בסופו של יום לדרך ולצורה שבה התוצרת החקלאית שאנחנו צורכים מגודלת בה. ולא, המושג חקלאות אורגנית לא מתייחס רק לפירות וירקות, אלא מדובר על מושג שיכול להיות מיושם גם על חקלאות מן החיי – בשר, דגים, ועופות.

 

תוצרת חקלאית נחשבת לתוצרת בריאה יותר כיום

אין ספק בכלל שעל פי כל המידע שקיים בעולם, החקלאות האורגנית נתפסת בעיני רבים בתור חקלאות בריאה יותר לבני האדם. הסיבות העיקריות לכך הינן:

  • חומרי הריסוס בהם נעשה שימוש, הם חומרי ריסוס לא מהונדסים כלל מבחינה גנטית.
  • הדגש העיקרי שהחקלאות האורגנית מנסה לשים לב אליו זה כי לא יתבצע שימוש בחומרי הדברה לא אורגניים. חומרי ההדברה האורגניים, הם חומרי הדברה ידידותיים הרבה יותר לסביבה ולאדם.
  • חקלאות אורגנית מתחשבת ושומרת רבות על הסביבה שלנו- לא רק שמדובר בחקלאות בה הגידולים גדלים ללא חומרים מסוכנים, רעלים וכימיקלים, אלא באופן כללי זו חקלאות שמסתמכת על אמא אדמה, על מה שהיא מביאה איתה ואנו לא מתערבים במה שקורה יותר מדי.

בכל אופן, בהיותכם עוברים לצריכה של ירקות ופירות אורגנית, כדאי מאוד לבדוק איפה אתם מבצעים את הרכישה, האם באמת מדובר בחנות שמתמחה בשיווק מוצרים מהסוג הזה, האם הכל נעשה לפי החוקים ולפי התקנים. כמובן, שאם החלטתם לאכול ירקות ופירות אורגניים, כדאי לצרוך מוצרים אחרים המבוססים על אותו קונספט בין אם זה מוצרים מהחי למשל, בין אם זה מוצרים קוסמטיים המבוססים על תהליכים אורגניים, ביגוד ממוחזר אורגני ועוד. אין ספק כי העולם צועד בצעדי הענק והכל במטרה לשמור על הסביבה שלנו, למחזר כמה שיותר, להנות ממוצר בר קיימא ולהפוך את העולם שלנו לידידותי יותר, ירוק יותר, מכבד יותר את הסביבה שבה אנחנו חיים ולגרום לה כמה שפחות נזק.

יעניין אותך גם: