חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגיל השלישי כל הסודות לחיים ארוכים

אנחנו עובדים קשה כל החיים שלנו, מגדלים ילדים לאורך שנים רבות כל כך ושאנחנו מגיעים למה שנקרא הגיל השלישי, אנחנו רוצים לעשות בעיקר את מה שאנחנו אוהבים, לנוח, להנות, לקצור את הפירות עליהם עמלנו קשה כל כך. היפנים ידועים בתור אנשים בריאים בהשוואה לאוכלוסיית המערב ותוחלת החיים במדינה נחשבת לגבוהות בעולם. אז אם אתם מתקרבים לגיל הפנסיה או שאתם כבר ממש בתוך הגמלאות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להנות אבל באמת.

 

מי אמר שחייבים להפסיק לעבוד?

גימלאים רבים דווקא בוחרים להמשיך לעבוד. אמנם לא מדובר בכמות השעות שעבדו לפני שיצאו לפנסיה או שהיו צעירים יותר, אבל בהחלט, כמה שעות עבודה ביום לא מזיקות לאף אחד. זו יכולה להיות בדיוק אותה עבודה שבה עבדתם לפני כן, רק בהיקפים נמוכים יותר, או עבודה אחרת לגמרי. גם עבודה שאיננה מוגדרת בתור הפרנסה שלכם כמו עבודת ידיים בגינה, האכלה של בעלי חיים או אפילו עזרה לילדים שלכם עם הנכדים נחשבות למצוינות. ההמלצה היא כמה שפחות לשבת על הרהיט הזה שנקרא ספה ולהישאב למסך הזה שנקרא טלוויזיה, וכמה שיותר לעשות דברים בשביל הגוף ובשביל הנפש. עבודה משאירה אותנו פעילים, היא מפעילה את הגלגלים של המוח ולכן איננה מזיקה כלל וכלל, ההיפך הוא הנכון.

 

פעילות התנדבותית

אנשים רבים שמגיעים לגיל הפרישה מחליטים לצאת ולהתנדב. יש כאלה שבוחרים להתנדב בבתי חולים, במחלקות שונות כמו למשל סבתות שתמיד רצו להיות בתינוקייה. יש אפילו כאלה שבוחרים לצאת לקורס אחים ואחיות כדי לעבוד בחוץ כמה שעות בכל יום ולתת מעצמם. יש עוד אינספור עמותות ודרכים להתנדב בקהילה, כל מה שאתם צריכים הוא פשוט למצוא מסלול התנדבותי או מסגרת התנדבותית אליה אתם מתחברים.

 

להזיז את הגוף

גוף חזק בנפש בריאה, לא סתם אומרים את המשפט הזה כל כך הרבה מומחים. מאוד כדאי לשמור על תנועתיות ולהזיז את הגוף. יש מגוון של פעילויות שמתאימות לבני הגיל השלישי כמו שחיה, התעמלות במים, פילטיס, יוגה, פלדנקרייז, הליכה על שפת הים או בפארק ועוד. גם משחקי כדור נחשבים לפעילות גופנית נפלאה כמו טניס למשל.

 

לשמור על זרימה

מה זה אומר? זה אומר לנסות ולהוריד את המתח והלחץ שיש בגוף ובנפש, לנסות ולהיות כמה שיותר נוכחים במה שאתם עושים, בתוך סוג של זרימה. ספורטאים מקצוענים ידועים בתור כאלה שכאשר הם בתוך תחרות או משחק, נשאבים לתוך אנרגיה שנקראית FLOW וזה גם אחד הסודות הנסתרים של היפנים. למעשה, כל אחד שיש לו תשוקה למשהו בין אם זה אפיה, בישול, ספורט מסוים או קריאה, יכול להיות בתוך הדבר הזה בזרימה אנרגתית שפשוט שואבת אותו לפעילות הזו ומשחררת את הלחץ בו היה לפני כן.

 

אנשים וקשרים

נסו לייצר לעצמכם כמה שיותר מעגלים חברתיים ומשפחתיים. ממחקרים עולה כי אנשים שנמצאים בתוך קשרים, נוטים שלא לפתח מצבים רגשיים מורכבים כמו חרדה או דיכאון. תוכלו להירשם לקאנטרי השכונתי, ללמוד איך לשחק קלפים או משחק אחר אליו אתם מחברים, להצטרף לקבוצה שמטיילת אחת לשבוע, כל פעם במקום אחר ועוד.

 

זמן פנוי

למרות כל מה שנכתב, עדין חשוב להשאיר לכם זמן פנוי לשתות את הקפה שלכם בבוקר בנחת, לצאת לסרטים, לקרוא ספרים ולעשות את כל הדברים שאתם כל כך אוהבים לעשות.

 

לסיכום, ההגעה לגיל הפרישה לא חייבת להיות אתגר או משהו מרתיע, להיפך, זו הזדמנות נפלאה לעשות את מה שתמיד חלמתם לעשות ולא היה לכם זמן, להנות מהאנשים הקרובים לכם, לפתח את עצמכם לכיוונים חדשים ופשוט להנות מהרגע.

יעניין אותך גם: