גשר בשיניים

יישור שיניים הפך בשנים האחרונות לפעולה שמבוצעת על ידי הרבה מאד אנשים במגוון רחב של גילאים. מדובר ביישור השיניים ובהפיכת חלל הפה כולו ליפה ומסודר יותר, העמדת השיניים בשורה אחת, עקירת שיניים שאין להן מקום בשורה, והפיכת החיוך להרבה יותר יפה. כיום מאד מקובל להתקין גשר בשיניים גם על ידי אנשים בוגרים שלא עברו את התהליך בשנות הילדות או ההתבגרות שלהם ובעצם עבורם יהיה מדובר בהגשמת חלום של ממש, יכול להיות שזה חלום שהם חלמו במשך הרבה מאד שנים. כיום כבר יש טכנולוגיות שונות וחדישות מאלה שהיו נפוצות לפני עשרים או שלושים שנה ויש אפשרות לבחור גם בגשר שקוף או פנימי, כזה שלא נראה כלפי חוץ. זו רק אחת מהסיבות אשר בגינה הרבה יותר אנשים בוחרים לבצע את התהליך בשנות הבגרות שלהם.

 

אצל מי כדאי לבצע יישור שיניים?

חשוב מאד לדעת שיישור שיניים, הוא תחום האורתודנטיה, הוא תת תחום בעולם רפואת השיניים ונדרשת התמחות ספציפית בו. לא כל רופא שיניים מוסמך או מורשה ליישר שיניים ולכן חשוב מאד לוודא שמגיעים אל מומחה בתחום זה או שפונים אל מרפאה רב תחומית שיש בה כמה אנשי מקצוע מכמה תתי תחומים. זה בדיוק מה שמציעה המרפאה של ד"ר זליג ולכן מומלץ לבדוק היטב שיש כמה אנשי מקצוע מומחים במרפאה ורק אז לקבוע תור, ולו לשם קבלת ייעוץ ראשוני. חשוב להבין שיש כמה שלבים לפני השלב של הדבקת הגשר עצמו על השיניים וצריך לבחון לעומק את המצב לא רק של השיניים ושל חלל הפה אלא גם של שיניים שלא בקעו, מיקום שיני בינה, מצב החניכיים ועוד. לשם כך יופנה אותו מתעניין לביצוע סדרת צילומים של השיניים, הצוואר והלסת ועל פי צילומים אלה תותאם עבורו תוכנית הטיפול הטובה והמתאימה ביותר לו באופן אישי.

 

החשיבות של יישור שיניים והתחושה של אחרי הטיפול

אחרי שמסיימים ליישר את השיניים יש הקלה מאד גדולה. יש לא מעט אנשים שנמנעים מלחייך בציבור כי הם יודעים ומרגישים שהשיניים שלהם לא ישרות ולכן החיוך שלהם לא יפה. אחרי שהם מסיימים ליישר את השיניים הם ירגישו הרבה יותר טוב והרבה יותר בנוח לדבר ולחייך ויידעו שאין להם מה להסתיר ובוודאי שאין להם במה להתבייש. הביטחון העצמי שלהם יעלה ואיתו גם הדימוי העצמי וכל מה שהם חושבים על עצמם. מבחינת ילדים או בני נוער – מלכתחילה הם לא יהיו באיזושהי בעיה שקשורה המראה של הפה והשיניים וכך ההורים שלהם בעצם עוזרים להם כבר בגיל צעיר וחוסכים מהם את ההתמודדות הלא פשוטה עם תהליך יישור שיניים בגיל מאוחר. מומלץ מאד לבצע הערכה וביקורת אצל רופא מוסמך וכך לקבל את ההחלטה.

יעניין אותך גם: