חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אורולוג

האורולוגיה היא תחום מיוחד ברפואה, שכן חלקה נוגע למערכות הגוף של נשים וגברים כאחד וחלקה קשור לאיברים שקיימים רק אצל גברים. באופן כללי אפשר לומר שתחת תחום זה מטופלים מצבים או בעיות במערכת השתן (וזה החלק המשותף בין נשים לגברים) אך בנוסף מטפל תחום זה גם במערכת הרבייה של הגבר, שכן היא חופפת למערכת השתן ויש כמה איברים משותפים לשתי מערכות אלה. אם במשך לא מעט שנים אנשים רבים נמנעו מהגעה לרופא אורולוג בשל המבוכה של חשיפת הבעיה במערכות אלה בגוף – הרי שכיום מדובר בענף רפואה שגם ההתייחסות אליו דומה להתייחסות שמקבלים כל שאר הענפים. במערכת השתן הגברית לוקחים חלק כמה וכמה איברים שאין זה פשוט לאתר או לאבחן מחלות או בעיות שקורות בהם ולכן נדרשת התמחות מיוחדת ומעמיקה על מנת להציע את הטיפול ההולם באיברים אלה.

 

בחירה נכונה של רופא אורולוג

מכיוון שמדובר במערכות גוף לא פשוטות אך משמעותיות במיוחד – הרי שבמידה ומתעורר החשד לבעיה או מצב רפואי שנוצר חשוב לפנות לרופא אורולוג כמה שיותר מהר. לא תמיד יש זמן להמתין לתור רחוק ולכן כל רופא בעל ההתמחות הספציפית הזאת יוכל להיות הכתובת לפנות אליה. במידה ולא יודעים או לא בטוחים שבאמת צריך לפנות לרופא אורולוג מומלץ לקרוא מידע מקצועי ואמין על הבעיות השונות של מערכות האורולוגיה בגוף. אתר האינטרנט druri.co.il יכול להיות מקור מידע מצוין שלאחריו אפשר לקבל החלטות לכאן או לכאן. חשוב להבין דבר נוסף – רופא אורולוג יהיה רופא בעל ותק וניסיון, שכן מדובר בתחום שנחשב למורכב, יחסית, בין שאר ענפי הרפואה ולכן ברגע שמוצאים רופא וקובעים אליו תור – אפשר להיות בטוחים שהוא יהיה הכתובת הנכונה והוא יוכל לבצע את הבדיקות הנדרשות ולהמליץ על הטיפול המתאים.

 

עם בעיה אורולוגית לא מתעכבים!

מכיוון שאיברי המערכת האורולוגית הן אצל נשים והן אצל גברים צפופים מאד וקשורים זה בזה – הרי שחשוב מאד לטפל בכל בעיה שנדמה שמתעוררת, זאת ללא שום דיחוי או עיכוב. חשוב לפנות לרופא מוסמך, מנוסה ומיומן, שכן הוא יהיה זה שיידע לענות על שאלות, להסביר בדיוק במה דברים אמורים, להמחיש את המשמעות של המצב המדובר וכמובן להציע את הפתרון שיהיה הכי טוב ונכון עבור כלמצב ועבור כל מטופל שמגיע אליו. נשים וגברים כאחד צריכים להכיר רופא אורולוג שאליו יוכלו לפנות ולקבוע תור כמה שיותר מהר וכך הם יכולים להיות בטוחים שיש מי ששומר עליהם ויש מי שאיתו אפשר להתייעץ, לשאול שאלות ולהבין לעומק איך פועלת המערכת המורכבת והמיוחדת הזאת של האיברים האורולוגים. בעיה או כל מצב שמתעורר מצריכים התייחסות מיידית על מנת שלא תהיה החמרה וללא ספק פנייה מהירה לאורולוג יכולה להיות הדבר הנכון לעשות.

יעניין אותך גם: