סיטי לב

בדיקות מיפוי שונות שצריך לבצע בלב הן בדיקות חשובות והכרחיות שבמקרים רבים יכולות להציל חיים. מי שסובל ממחלת לב או עבר אירוע לבבי צריך להקפיד למלא אחר ההנחיות של הצוות הרפואי שטיפל בו, בשילוב עם הרופא שמכיר אותו מהמרפאה בקופת חולים או בקהילה. חשוב לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על פי ההנחיות על מנת לוודא שאין בעיה נמשכת או שלא התעורר מצב רפואי כזה או אחר שעלול ליצור סכנת חיים. בניגוד לאיברי גוף אחרים – הרי שבלי הלב אי אפשר להתקיים ולכן בכל בעיה, כאב או חוסר נוחות חשוב מאד לפנות אל הרופא המטפל כמה שיותר מהר על מנת להבין מה קרה ולקבל את הטיפול הטוב ביותר. כל עיכוב או דיחוי בטיפול בבעיה בלב עלולים להחמיר את המצב ולמרות שאולי מרגישים טוב – המצב הזה יכול להטעות ומתחת לפני השטח להיות מסוכן.

 

מהי בדיקת סיטי לב ומה החשיבות שלה?

בעזרת בדיקת סיטי לב אפשר לאתר מגוון רחב של גורמים שמפריעים מסיבות שונות לפעילותו התקינה של הלב. מדובר בבדיקה שמבוצעת בבתי החולים או במכונים פרטיים ברחבי הארץ, כמו למשל מכון מאר. מדובר בבדיקה שנחשבת למתקדמת מאד והיא מבוססת על ציוד רפואי טכנולוגי מהשורה הראשונה. מדובר בעצם במיפוי לא רק של הלב עצמו אלא גם של כל מה שמסייע לו לתפקד בצורה תקינה ולכן במקרים רבים בדיקת סיטי לב מבוצעת לצורך ביצוע צנתור וירטואלי, כלומר להבין מדוע מאחד העורקים לא מגיע הדם ללב והאם ישנה חסימה משמעותית שתדרוש בהמשך ניתוח מעקפים או כל סוג של התערבות אחרת שתחזיר את המערכת כולה לפעילות תקינה. בזכות ביצוע בדיקת הסיטי במכון – אפשר לקבל את התוצאות שלה מהר מאד וכך לקבל החלטות חשובות שקשורות למטופל המדובר.

 

השימוש הנרחב בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות

אין ספק שחולי לב יכולים לסמוך על הרפואה המערבית המתקדמת ולהיות בטוחים ורגועים שבעזרת הטכנולוגיה והמכשור המתקדם הם יוכלו לדעת בדיוק מה המצב הבריאותי שלהם, האם חל שינוי כלשהו ואיך יהיה הכי נכון לטפל בכל מצב. כך אפשר גם לבצע ביקורות או מעקבים ולדעת בכל רגע מה המצב ועל סמך בדיקות אלה לקבל החלטות. בדיקת סיטי לב נחשב לחוד החנית בטכנולוגיות הרפואיות ולכן חשוב לוודא שמי שמבצע את הבדיקה בקיא בהפעלת הציוד, זאת על מנת שאכן הבדיקה תהיה מדויקת ככל האפשר ומי שיפענח את התוצאות יעשה את זה על סמך ממצאים אמיתיים כפי שהם באמת באים לידי ביטוי בגוף. עם בעיות בלב אסור להתעכב או להמתין והמצב יכול להחמיר גם תוך שעות ספורות. מכאן שברגע שחשים כאב או חוסר נוחות, כמו גם אם ידוע על בעיה מסוימת וחשים שינוי – חשוב לפנות לרופא להתחיל בירור.

יעניין אותך גם: