חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך להעביר צרבת במהירות?

אחת התופעות המציקות ביותר שקיימות היא צרבת, מצב שבו מיצי קיבה "עולים" בחזרה לכיוון הוושט וצורבים אותה. מי שסובל מצרבות באופן כרוני, יודע עד כמה הדבר פוגע באיכות החיים, עם תחושות צריבה קשות בגרון ובחזה ולעיתים אף תחושת מחנק בזמן שכיבה ושיעול טורדני לאחר ארוחה, מה שיכול להעיד על ריפלוקס. בשורות הקרובות נציג בפניכם את הסיבות שגורמות לצרבות להופיע באופן קבוע ואף נסביר לכם איך להעביר צרבת במהירות וכיצד למנוע ככל שניתן את הופעתה.

 

ממה נגרמות צרבות?

אם הגעתם לקריאת השורות הבאות, ככל הנראה שאתם רוצים לדעת איך להעביר צרבת במהירות ולחזור לשלוות החיים שלכם, אך לפני הכל, חשוב שתבינו מדוע צרבות נגרמות מלכתחילה. ובכן, הוושט שלכם אינה מסוגלת לעמוד בפני תנאים חומציים קשים מידי ועל כן מופרדת מהקיבה החומצית על ידי שסתום חד כיווני. כאשר מיצי עיכול מצליחים בכל זאת לחדור את השסתום ועולים בחזרה לכיוון הוושט, הם צורבים אותה וכך למעשה נגרמות התחושות הקשות של צרבת. מצב זה קרוי ריפלוקס וללא טיפול המצב עשוי להחמיר, מה שיתבטא בין היתר בפגיעה בתפקוד הוושט, קשיי בליעה, צרידות, ריח רע מהפה, נטייה לדלקות ריאה, וכמו כן, עלול לגרום גם להופעת תאים סרטניים במקום.

 

מה עלול לגרום לתופעת הריפלוקס ולצרבות הקשות שהיא טומנת בחובה? ובכן, הסיבות לכך רבות ומגוונות וכוללות משקל גבוה, עישון מרובה, צריכת אלכוהול מופרזת, סטרס נפשי, שינויים הורמונליים (למשל, בהריון), גיל מתקדם, שימוש בתרופות שמעלות את רמות החומציות בקיבה, החיידק הליקובקטר פילורי ועוד.

 

העלמת צרבות באמצעות תזונה מתאימה

התשובה לשאלה איך להעביר צרבת במהירות קשורה במספר מרכיבים שיש לכולכם בבית ואשר מרכיבים את התזונה שלכם. הפתרון הראשון הוא שתיית חלב. משקה זה מנטרל באופן מיידי את החומציות שבקיבה ומספק הקלה מהירה, אך חשוב לציין שלא כזאת שמשפיעה לאורך זמן. משקה נוסף שניתן לצרוך על מנת לסתור את החומצה שבקיבה במהירות הוא סודה לשתייה (חצי כפית בחצי כוס מים). למעשה, מי מכם שסובל מצרבות ליליות, לפני השינה או במהלכה, סודה לשתייה מהווה פתרון מצוין עבורו, מאחר והיא אינה מכילה קלוריות, אינה מעוררת ולא פוגעת בשינה. עוד אפשרות היא לצרוך מאכלים מסויימים ברגע שמופיעה הצרבת, כאלה אשר גורמים להסדרת פעילות הקיבה ולירידה בהפרשת החומצה. מאכלים אלו כוללים אלוורה, נענע, מלפפון ושקדים.

 

העלמת צרבות באמצעות טיפול תרופתי

אם אתם סובלים מצרבות באופן קבוע, מוטב לו תיגשו לרופא הגסטרו על מנת להיבדק ולנסות לעלות על מקור הבעיה. הרפואה המערבית-קונבנציונלית בדרך כלל מציידת את המטופלים במספר תרופות שמשפיעות על הקיבה והחומציות שבה. ישנן תרופות שמנטרלות חומצה, אחרות מדכאות את הפרשת החומצה מרירית הקיבה וישנן תרופות שמיועדות לטיפול בגורמים שמחוללים את ההפרעה בתנאי החומציות הקיבתיים, כגון אנטיביוטיקה כנגד החיידק הליקובקטר פילורי. מרבית התרופות מעלימות את הצרבת בצורה מהירה ויעילה תוך זמן קצר, אך יש לקחת בחשבון כי הן לא פותרות את הבעיה באופן קבוע ובנוסף שימוש קבוע בהן עלול לגרום לתופעות לוואי שונות.

 

רוצים לדעת איך להעביר צרבת במהירות? בררו על רפואה סינית

המשקאות והמאכלים שאתם צורכים בזמן הופעת צרבת כבר לא כל כך עוזרים? גם התרופות שצויידתם בהן לא מצליחות לפתור את הבעיה לטווח הזמן הארוך? רצוי מאוד שתנסו אפיק נוסף שנחשב למאוד יעיל בטיפול בצרבות – רפואה סינית. אנשים רבים בכל רחבי הגלובוס ניסו לברר איך להעביר צרבת במהירות וגילו כי שיטה אלטרנטיבית זאת נחשבת למאוד מומלצת. שיטה זו כוללת מספר סוגי טיפולים: למשל, דיקור סיני שמסוגל תוך מספר דקות מתחילת הטיפול להשיג הקלה בתחושות הצריבה, כך שפעולה זו מיועדת למקרים בהם קיימת התלקחות במצב ונדרשת הקלה מהירה ומיידית.

 

עוד אפשרויות שמציעה הרפואה הסינית הן שימוש בצמחי מרפא מותאמים אישית ושינוי התפריט התזונתי באמצעות שילוב של עקרונות תזונה סינים עתיקים בו. הטיפולים השונים מתאימים לכל קבוצות אוכלוסייה ולא טומנים בחובם תופעות לוואי כלשהן, כך שאין סיבה שלא תנסו ותאמצו עוד שיטה יעילה להעלמת הצרבות שלכם.

יעניין אותך גם: