אבנים בכליות

אבנים בכליות היא תופעה שנגרמת בשל ריכוז גבוה של מלחים בשתן. בשל הריכוז הגבוה נוצרים גבישים בתוך הכליות למרות מנגנון שאמור למנוע את היווצרותן אך במקרים כאלה ואחרים הן נוצרות בכל זאת וחשוב לדעת מה לעשות ואיך להתמודד עם התופעה. האבנים יכולות להופיע במגוון רחב שכל גדלים או צורות, החל מגודל של גרגיר אורז ועד לגודל של כדור פינג פונג. המשמעות היא סכנה לחסימת דרכי השתן על ידי האבנים, מה שיגרום כאבים חזקים וחוסר נוחות וכמובן עם הזמן גם סכנה של ממש. הכתובת המקצועית היא רופא אורולוג שיאבחן וימליץ על דרך הטיפול הנכונה והמתאימה ביותר.

 

איך יודעים על אבנים בכליות?

כל טיפול בבעיה חייב להתחיל מאבחנה נכונה ומדויקת על ידי רופא מומחה בתחום המדובר. כאמור, אבנים בכליות הן תופעה שקשורה לאורולוגיה, שכן הן נובעות מבעיה בשתן וחוסמות את הדרך של השתן מתוך הגוף והחוצה. באתר האינטרנט druri.co.il אפשר לקרוא מידע מקצועי ועדכני על נושאים רפואיים ובריאותיים שקשורים למערכת השתן ולתחום האורולוגיה באופן כללי. כך אפשר להכיר תופעות שלא מכירים או שיש מודעות נמוכה בנוגע אליהן ולכל הפחות לדעת למי לפנות במידה וחשים כאבים או כל סוג אחר של חוסר נוחות. גם רופא משפחה שמכיר את המטופל יכול להיות הכתובת הראשונית ולאחר שישמע על הסימפטומים שחשים – יפנה את המטופל לרופא אורולוג מומחה.

 

החשיבות של אבחון וטיפול מדויקים

אבנים בכליות אינן בעיה אסתטית ואם היא לא מטופלת כמו שצריך המצב עלול להחמיר וכאמור לחסום את האפשרות של הגוף להטיל שתן. כאן כבר יהיה מדובר בחוסר נוחות משמעותי, כמו גם כאבים שלא יהיה זה פשוט לשאת. לא מומלץ להמתין וחשוב לפנות לרופא כמה שיותר מהר על מנת להגיע לאבחנה המדויקת וכך למצוא את הדרך הנכונה לטפל בעניין. בעבר אבנים בכליות היו מטופלות בניתוח פולשני אך כיום יש דרכים נוספות ומתקדמות להיפטר מהן כך שלא צריך להמתין ומומלץ להגיע לרופא על מנת שימליץ על הטיפול המתאים כל עוד האבנים קטנות ויהיה קל יותר להיפטר מהן.

יעניין אותך גם: