חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיוות שרירים – כל מה שצריך לדעת 

עיוות שרירים הוא אירוע כואב ופתאומי שבמהלכו יכולות להתרחש התכווצות בלתי רצונית של מספר שרירים או לחילופין, של שריר אחד. אותו כאב יכול לקרות במהלך מנוחה ואפילו במקרים מסוימים להביא לכך שהאדם הסובל ממקרים של עיוות שרירים יתעורר משנתו, זאת בעוד כי עיוות שרירים יכול לקרות גם במהלך פעילות פיזית, בייחוד כאשר מדובר על מזג אוויר חם. מצב זו אינו מסוכן ובדרך כלל תוכלו להקל עליו משמעותית במספר דרכים ביתיות מבלי שתצטרכו להשתמש בעזרה רפואית. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על עיוות שרירים ודרכי ההתמודדות איתו. 

 

סימפטומים של עיוות שרירים

בדיוק כמו טיקים, גם מקרים של עיוות בשרירים הם בלתי רצוניים ומתרחשים ללא כל שליטה של האדם הנתון להם. בדרך כלל, אותם עיוותים יבואו לידי ביטוי על ידי כאב חד של השריר בו העיוותים מתרחשים, בעוד כי במרבית המקרים, אותו כאב יהיה מלווה בתחושת נוקשות בשריר או התכווצות שלו. חשוב מאוד לציין כי במקרים בהם אותה התכווצות מתרחשת בתדירות גבוהה מאוד וגורמת לאדם הסובל ממנה חוסר נוחות שמשפיעה באופן ניכר על איכות החיים שלו מומלץ מאוד לשקול פניה אל עזרה רפואית.

 

אז איך אפשר למנוע מקרים של התכווצות?

לא ניתן למנוע לגמרי את המקרים של התכווצות שרירים, אך בהחלט ניתן לנקוט בכמה שלבים על מנת לצמצם אותה על מנת שיהיה ניתן לחיות כהלכה לצידה. חשוב מאוד להקפיד על שתייה מרובה של מים, אם כי כדאי לציין שכמות השתייה המומלצת עשויה להשתנות מאדם לאדם שכן, היא מושפעת מפרמטרים רבים כדוגמת מין האדם, משקל הגוף שלו ועוד. נוסף על כך, ביצוע מתיחות בתחילת ובסיום פעילות גופנית מאומצת מכל סוג שהיא יכולה לסייע משמעותית בהפחתת תחושת התכווצות במידה והיא מתרחשת לרוב לאחר פעילות גופנית. במקרים בהם אותה התכווצות מתרחשת תוך כדי שינה ניתן לבצע מתיחות גם לפני השינה או לחילופין, לבצע פעילות גופנית קלילה שאורכת מספר דקות כשעה לפני שעת השינה המתוכננת. 

יעניין אותך גם: