תסמינים של סרטן הלבלב

הלבלב, הוא מעין בלוטה בגוף האדם אשר נמצאת בין המעי הדק שלנו לבין הקיבה עצמה. תפקיד הלבלב, הוא להפריש חומרים חשובים הנקראים אנזימים, זאת כאשר אנזימים אלה משתתפים ומסייעים לנו בתהליכי העיכול השונים. במידה שקיבלתם אבחון המעיד על כך שאתם או אחד מהאהובים שלכם חולה בסרטן הלבלב – ככל הנראה מדובר על רגע מורכב ובלתי פשוט עבורכם. אצל אנשים רבים שנחשפו לכך שהוא חווים סרטן הלבלב ישנם סימני שאלה גדולים מאוד סביב מחלה זו. בדיוק עבור אותם אנשים, ריכזנו לכם בשורות הקרובות מידע חשוב ורלוונטי על סרטן זה, תסמיניו השונים, וכיוצא בזאת.

בתור התחלה – מה זה סרטן הלבלב?

כיום, אנחנו מכירים ויודעים על בערך עשרים סוגים שונים של סרטן הלבלב הקיימים בעולם. הסכנה הגדולה ביותר של סרטן זה, היא העובדה שכאשר הגידול הסרטני מתקדם, הוא עשוי לעבור לאיברים אחרים שנמצאים בקרבה ללבלב, זאת לדוגמת הקיבה, כלי דם סמוכים, וכיוצא בזאת. בעיה גדולה נוספת הקיימת בסרטן זה, היא העובדה שבמרב המקרים בשלביה המוקדמים של המחלה – האדם שסובל ממנה לא ירגיש בשום תסמין, ובגלל זה, לרוב מחלה זו מאופיינת בשלבים מאוחרים. כיום, ניתן לטפל בסרטן הלבלב גם באמצעות טיפול טבעי בסרטן, שנחשב ליעיל ולכזה שמסייע לאנשים רבים במקרים אלה.

מה הם התסמינים השונים של סרטן הלבלב?

בדרך כלל, סרטן זה לא מביא יחד איתו תסמינים שמורגשים יותר מידי, בעיקר כאשר מדובר על סרטן הלבלב שנמצא בשלביו המוקדמים. אצל חולים רבים בסרטן זה, יש דיווחים של התסמינים הבאים:

  • הקאה, בחילה, וירידה במשקל
  • צהבת
  • תחושב חזקה של צריבות עזות בריבה
  • כאבים חזקים שמורגשים בבטן העליונה ובגב כולו

אם אתם סובלים מאחד או יותר מהתגובות הבאות על גופכם, מומלץ כמה שיותר מהר לפנות לרופא המשפחה ולבצע את הבדיקות הנידרשות במטרה לאשש או לשלול את המחלה ולהתאים עבורכם טיפול ראוי ומוצלח. כמו מרבית סוגי הסרטן, ככל שמאתרים את הגידול מוקדם יותר, כך קל יותר למצוא את הטיפול המתאים והסיכויים להחלמה גוברים.

מהם הטיפולים המתאימים לאחר האבחון?

למעשה, ברוב המוחלט של המקרים, מבצעים ניתוח, כאשר את סוג הניתוח קובעים לפי גיל המטופל, השלב שבו אובחן הסרטן ומצבו הפיזי של המטופל. יש סוגים שונים של ניתוחים ביניהם ניתוח וויפל בו כורתים את ראש הלבלב ואת האיברים הסמוכים לו, ניתוח הפותח את חסימת המעי שנוצרה כתוצאה מהגידול, ניתוח הפותח את דרכי המרה וניתוח לפתיחת חסימות עצביות. ניתוחים אלה מתאימים למי שנמצא בסרטן שלב 1 או 2. בנוסף, יש טיפולי כימותרפיה במצבים בהם לא ניתן להסיר את הגידול. התרופות הכימותרפיות הפופולאריות הן שילוב של ארבעה חומרים שלכל אחד יש את המטרות שלה כמובן.

יעניין אותך גם: