בלוטת הערמונית מוגדלת והטיפול בה

 אנשים רבים חווים במהלך החיים שלהם בעיה רפואית אשר נקראת הגדלה של בלוטת הערמונית, ועדיין מדובר על אחד האיברים הפחות מוכרים בגוף האדם מבחינת הציבור הרחב. בלוטת הערמונית, היא בלוטה המשחק תפקיד חשוב ומשמעותי מאוד בחיים שלנו, תפקיד עליו נרחיב במאמר זה. יש לכם הגדלה של בלוטת הערמונית ואתם לא יודעים במה מדובר? מעוניינים לדעת מה הם התסמינים השונים של מחלה זו? את כל זאת ועוד מידע נוסף אודות בלוטה זו ותפקידיה השונים, תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

בתור התחלה – מה זה בלוטת ערמונית מוגדלת?

בלוטת ערמונית מוגדלת, היא מצב רפואי שבמהלכו, בלוטת הערמונית בגוף שלנו גדלה מעבר לגודל המצופה שלה, דבר שפולש לאיברים אחרים בגוף שלנו, זאת לדוגמת חלל השופכה הגברי. לאחר זמן מה, כאשר ישנו מצב של בלוטה מוגדלת, האדם אשר סובל מתופעה רפואית זו עשוי להגיע לחסימה של מתן שתן אפשרי. ועל אף זאת, חשוב מאוד להדגיש כי לא מדובר על גידול סרטני כל שהוא, ובמקרה שבו מופיעה הגדלה של הערמונית, מומלץ לפנות לטיפולו של אורולוג המומחה בתחום.

האם ערמונית מוגדלת יכולה להביא לסיבוכים רפואיים קשים?

בתחילת הדרך, כאשר ישנה הופעה של בלוטת ערמונית מוגדלת, אזי שמופיעים תסמינים קלים בלבד, אשר ניתן להתמודד איתם בקלות ובטיפול צמוד של אורולוג מומחה. עם הזמן, בהיעדר טיפול ראוי בתסמין הרפואי הנ"ל, עשויים גם להופיע סיבוכים במחלה זו, לדוגמת:

  • זיהומים חוזרים ונשנים בדרכי השתן
  • היווצרות של אבנים בשתן ובדרכי השתן שלנו
  • חוסר שליחה מוחלט במתן ובדליפה של שתן
  • הופעה של דם בשתן
  • אי ספיקת כליות המחייב ניקוז של שלפוחית השתן

איך בוחרים אורולוג מתאים?

אם אתם סובלים מתסמינים הקשורים לבלוטת הערמונית כמו למשל תדירות גבוהה במתן שתן בעיקר בלילה מה שנקרא גם נוקטוריה, זרם שתן שנעצר ואז מתחיל או זרם שתן חלש, דלקות חוזרות במערכת השתן, דם בשתן, טפטוף בסוף תהליך מתן שתן וכדומה, אתם צריכים ככל הנראה להיות מופנים לאורולוג מומחה שיבצע אבחנה כמה שיותר מדוייקת ויוכל להתאים לכם את הטיפול המתאים והראוי בהתאם למצב. מומלץ לבחור אורולוג או דרך קופת החולים בה אתם חברים, או דרך הביטוח הפרטי ולבקש החזר לאחר הביקור. בתהליך הבחירה מומלץ לקחת בחשבון קריטריונים כמו רמת הזמינות של הרופא, ידע וניסיון מקצועי, ותק, טכנולוגיה במרפאה ויחס אישי. אם יש לכם בעיה של ערמונית מוגדלת, תמיד ניתן להשוות בין כמה אורולוגים, אפילו לגשת לשתי פגישות ולשמוע שתי דעות, זה אף פעם לא משהו שהוא מזיק.

יעניין אותך גם: