הרמת סינוס פתוחה מהי?

הרמת סינוס פתוחה נשמע כמו הליך רפואי שקשור לאנשים הסובלים ממערכת הנשימה, או משהו בסגנון, אבל בעצם, מדובר בהליך כירורגי שמתאים עבור אנשים המבצעים השתלת שיניים. לפני שנסביר לכם על התהליך ונפרט איך הוא מתבצע, חשוב להכיר בכך שהסינוסים הם חללים שממוקמים בתוך העצמות בפנים שלנו, כאשר שניים מהם נמצאים מעל הלסת. אותם סינוסים מחוברים לאף דרך פתחים מאוד צרים, משני הצדדים שלו. ההליך נקרא גם Sinus Lift, וכאמור הוא מתבצע במטופלים שאמורים לעבור השתלת שיניים וקיים אצלם חוסר בעצם שנמצאת באזור הלסת העליונה.

 

מדוע צריך להשתיל עצמות?

כדי שניתן יהיה להתקדם לשלב בו מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת יש להשתיל עצמות או תחליף של עצמות באזור החלק האחורי של הלסת בכדי שניתן יהיה לקבל בסיס יציב ואיתן עליו יושתלו השתלים הדנטליים.

 

מדוע משתילים שתלים ומה הקשר להרמת סינוס פתוחה?

כדי להנות מאיכות חיים, מחיוך אסתטי, במצבים בהם השיניים כבר לא מתפקדות, או באחד מהמצבים הבאים:

  • תאונת דרכים, טראומה לשיניים
  • מצב בריאותי לקוי
  • מחלת חניכיים
  • זקנה

 

השתלת שיניים מאפשרת לנו להימנע משימוש בשיניים תותבות. חשוב לדעת כי ביצוע התהליך לא מתאים לכל אחד, למשל במצבים שבהם כמות העצם באזור בו מיועדת ההשתלה, נמוכה מאוד ואז השתל עלול שלא להחזיק עם הזמן. במצבים כאלה נהוג להוסיף עצם בהליך כירורגי מתחת לרקמות הרכות וזה מה שבעצם נקרא הרמת סינוסים. בשונה מהשיטה הסגורה,  אשר נחשבת לפחות פולשנית ובה מייצר המנתח פתח קטן בלבד, השיטה הפתוחה נחשבת למורכבת הרבה יותר והיא כאמור מתאימה למי שסובל ממחסור גדול בעצם. חשוב לבחור במנתח מומחה בתחום, לראות שאתם באמת מתאימים להליך ויחד עם זאת להכיר בסכנות ובסיכונים.

יעניין אותך גם: