הרמת סינוס – כל מה שצריך וכדאי לדעת

במספר העשורים האחרונים, ניתן להגיד בפה מלא כי עולם רפואת השיניים הוא עולם שעבר שדרוגים והתקדמויות נהדרות וראויות לציון, שדרוגים שפשוט הפכו את עולם רפואת השיניים ליעיל וטוב יותר. כיום, אנחנו עדים לשימוש בטכנולוגיות חדשניות שמקלות על טיפולים רבים, מאפשרים טיפולים אשר לא היו ניתנים לידי ביצוע בשנים האחרונות, וכלל – עולם רפואת השיניים הוא עולם שהתפתח בצורה ראויה מאוד לציון במספר העשורים האחרונים. אחד הטיפולים הנהדרים ביותר שנכנסו בעולם רפואת השיניים, זה הרמת סינוס. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נוסף על הרמות סינוס, מידע שיסייע לכם להבין יותר טוב על מה מדובר.

בתור התחלה – מה זה?

ניתוח הרמת סינוס, מתייחס להליך רפואי כירורגי בעולמות רפואת השיניים, ניתוח שהמטרה העיקרית שלו הינה לפתוח ולהגיל בצורה משמעותי את הגודל של עצם השן. הגדלת עצם השן, באה כמובן על חשבון החלל של הסינוס. פרוצדורה זו, מאפשרת להחזיר חיוך תקין לאנשים רבים שאיבדו את השיניים שלהם, בגין מצבים בריאותיים שונים, תאונות אשר מובילות לאובדן, שיניים, וכיוצא בזאת. חשוב מאוד, לבצע את הניתוח הזה אך ורק אצל רופאי שיניים מקצועיים ובעלי ידע רב בתחום, זאת לדוגמת ד"ר זליג, אשר נחשב לאחד מרופאי השיניים המנוסים ביותר בתחום הרמת הסינוסים במדינת ישראל.

באילו מקרים ימליץ רופא השיניים על ביצוע הרמת סינוס?

כאשר אין אפשרות למקם את השתלים הדנטליים באזור הלסת העליונה (בחלק האחורי שלה), מכיוון שאין מספיק עצמות, מומלץ לבצע הרמת סינוס. בנוסף, כאשר הסינוסים נוטים להיות קרובים מדי ללסת או שיש צורך לפנות מקום שיתאים עבור השתלים הדנטליים, בכל המקרה הנ“ל, מומלץ וכדאי לבצע הרמת סינוס. גם כאשר חסרה שן או חסרות מספר שיניים באזורים האחוריים של הלסת, כאשר אין מספיק עצם כדי שניתן יהיה לבצע השתלה, או כאשר נוצר מצב שחסרות שיניים בשל טראומה או מצב מולד, יהיה הצורך בביצוע ניתוח זה. בכל אופן, מדובר בתהליך די שגרתי שאין מה לחשוש ממנו וכל מה שצריך הוא לבחור את הרופא המתאים.

כך תבחרו את רופא השיניים המקצועי ביותר למעבר ניתוח של הרמת סינוס בשיניים

ניתוח להרמת סינוס הוא ניתוח מורכב ולא פשוט בכלל. בצורה הבאה תוכלו לבחור את רופא השיניים המקצועי ביותר למעבר של ניתוח להרמת הסינוס:

  • בקשו המלצות מחברים, משפחה, או מכרים שעברו ניתוח דומה
  • בקשו מרופא השיניים להראות תעודות מקצוע והסכמה – תוכלו לבדוק באיזה פקולטה בארץ או בחול הרופא למד.
  • בחרו רופא שיניים אך ורק על סמך יחס אישי אדיב ואנושי
  • וודאו כי רופא השיניים יהיה זמין עבורכם
  • שימוש דגש על קליניקה אסתטית, נקיה, מקצועית המצויידת במיטב הטכנולוגיות בתחום

יעניין אותך גם: