חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שרציתם לדעת על שיקום הפה

שיקום הפה מהווה בסופו של דבר את אחד ההליכים הרפואיים החשובים והמשמעותיים ביותר בתחום רפואית השיניים, זאת למעשה כאשר התהליך מתבצע בצורה טובה ויעילה, הוא יכול לייצר שינויים חיוביים ודרמטיים בכל הקשר לתפקוד השוטף של חלל הפה, תפקוד שוטף של החלקים השונים הקיימים בחלל הפה, וכמו כן, שיפור דרמטי גם בנושאים אסתטיים של חלל הפה. מה זה בדיוק? מי אמון על תכנון וביצוע התהליך? כיצד הוא מתבצע? ואיך נדע אם אנחנו צריכים ללכת על מנת לבצע שיקום של חלל הפה? במידה שאחת מהשאלות הללו עולה בראשכם, השורות הבאות עשויות לעשות לכם קצת סדר בראש.

מה זה שיקום חלל הפה?

שיקום הפה הוא בעצם שם כולל למגוון רחב של טיפולים רפואיים, זאת כאשר שילוב של הטיפולים הרפואיים- דנטליים האלה מייצר בסופו של דבר התקדמות גדולה ואיתנה בשיפור מערכת חלל הפה, זאת כאשר מדובר על מקרים באים מגיעים מטופלים לרופאי השיניים, מטופלים עם בעיות חמורות מבחינה רפואית בחלל הפה שלהם. שיקום חלל הפה יכול להכיל תחתיו מספר רב של טיפולים רפואיים, זאת לדוגמת – הרמת סינוסים, השתלת שיניים ממוחשבת, יישור שיניים, ביצוע סתימות בשיניים, וכיוצא בזאת.

התאמה של סוג שיקום הפה לכל מטופל בתצורה אישית

בסופו של דבר, התהליך הוא הליך רפואי אשר מתבצע אצל רופא שיניים אשר מומחה בתהליכים אלו. כאשר מטופל יגיע אל רופא השיניים עם מצב אשר דורש ללא ספק התחלת תהליך של שיקום חלל הפה, אזי שאותו האדם יעבור אבחון מקיף של מצב חלל הפה על ידי הרופא, ולאחר מכן הרופא יתאים את סדרת הטיפולים והאופי שלהם למקרה הספציפי של אותו המטופל.

איך בוחרים רופא שיניים מתאים?

מדובר בתהליך רציני וחשוב הדורש ידע מקצועי, יד מדוייקת ולכן לא כל רופא שיניים מבצע את זה. מסיבה זו, וסיבות רבות אחרות, חשוב מאוד לבחור רופא שיניים שההתמחות שלו היא שיקום הפה, לא פחות מזה. בנוסף, אם יש תהליכים נוספים שעליכם לעבור כמו השתלות, סתימות, תהליכים כירורגיים, יישור של השיניים ועוד, חשוב לוודא כי אותו רופא אכן מבצע הכל. תוכלו לברר לגבי רופא שיניים מומלץ ברשת האינטרנט ואז להשוות בעצמכם בין כמה רופאי שיניים, או לחילופין, תוכלו להיעזר באנשים שאתם מכירים ולקבל המלצה דרך חברים או קרובי משפחה. בהיותכם בוחרים רופא שיניים המתמחה בתחום עליכם לקחת בחשבון את הידע והניסיון של הרופא, את רמת המקצועיות שלו, את הקליניקה ואיך שהיא נראית מבחינה אסתטית וויזואלית, את המכשור הטכנולוגי איתו הרופא בחר לעבוד, את המחיר שהרופא מציע לכם לגבי התהליך ורק אז לקבל החלטה שקולה, הגיונית וחכמה.

יעניין אותך גם: