חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אטופיק דרמטיטיס איך לטפל?

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור נפוצה ופופולארית, בעיקר בקרב תינוקות, פעוטות וילדים, אך יש גם מבוגרים הסובלים ממנה. המחלה מאופיינת בגרד בלתי נסבל, בעיקר באזורי המפרקים, בהן העור מכונה ”כפלים“. העור הופך יבש, מגרד ואדמומי מאוד. בדומה למחלות אלרגניות אחרות, גם כאן הגורמים למחלה מבוססים על גורמים גנטיים וסביבתיים. העניין הוא, שאצל אחוז גבוה מהחולים המחלה מאפיינת בתקופות בהן היא מתפרצת יותר ובחלק מהזמן היא רגועה יותר ופחות מרגישים בה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להרגיע את העור שלכם ולהימנע מהתפרצויות כרוניות.

 

  1. רוגע ושלווה – נמצא קשר ישיר וחזק בין אנשים הסובלים ממתחים ולחצים ברמה גבוהה לבין מחלות עור. אם ננסה להירגע ולאמץ לחיינו הרגלים המשרים רוגע על הגוף, נוכל להפחית את ההתקפים, הגרד והקילופים בעור. אסטמה של העור ניתן לטפל בעזרת נשימות עמוקות כל כמה שעות, יוגה, פילטיס, מיינדפולנס, ביופידבק, דיקור, צמחי מרפא וכל טיפול אחר התורם להרגעה.
  2. בדים טובים ואיכותיים – העדיפו ללבוש וגם לישון על בדים ומוצרי טקסטיל איכותיים, עם עדיפות לכאלה המיוצרים מכותנה או משי. מומלץ להימנע ממוצרים המכילים פוליאסטר וצמר למשל שמעודדים גירויים בעור.
  3. טיפול טבעי- כדי לשמור על העור מומלץ לעשות שימוש בתכשירים מיוחדים, עדיף טבעיים שלא מכילים סטרואידים וקורטיזון, כאשר ההמלצה רלוונטית לתקופות בהן אין התפרצויות של המחלה. יש להימנע משימוש במוצרים המכילים חומרים מזיקים כמו אלכוהול, מלחים מסוגים שונים וכדומה.

אם אתם סובלים מאטופיק דרמטיטיס יש לנסות לשמור על הרגלי אורח חיים בריאים כמו שינה איכותית, תזונה טבעית, מאוזנת ונכונה הקפדה על שתיית מים מרובה, פעילות גופנית, הן במטרה להרגיע מתחים והן בכדי לשמור על העור שלנו ולהימנע ככל הניתן מאותן התפרצויות.

יעניין אותך גם: