כיצד להפחית מצבורי שומן בבטן בקרב נשים

גוף האישה נוטה לצבור שומן במותניים ובבטן, בכמויות גדולות או קטנות, ולכן גישת התזונה צריכה לכלול שגרת פעילות גופנית מלאה וקבועה על מנת להפחית את מצבורי השומן ולעצב את הגוף. השיטות הנכונות להיפטר ממצבורי שומן מיותרים כוללות:

אכילת ירקות. כל הארוחות צריכות לכלול חומרים מזינים להם הגוף זקוק, כדי להבטיח שהבטן לא תאחסן חומרים להם הגוף אינו זקוק. ירקות עשירים בסיבים, ומובילים לתחושת שובע. הארוחות יכולות לכלול מרקי ירקות, סלטי ירקות או ירקות מאודים. תזונאיות סבורות כי צלחת אידיאלית מחולקת באופן הבא: חצי ירקות, רבע חלבונים והרבע הנותר כולל פחמימות מורכבות.

שומנים בלתי רוויים. מזונות כגון זיתים, שמן זית, אבוקדו, אגוזים וזרעים מכילים שומנים בלתי רוויים, הבריאים ללב, תורמים לתחושת שובע ומסייעים לשריפת שומנים המאוחסנים בבטן. מומלץ לאכול בארוחה אחת סלט אבוקדו עם מספר טיפות שמן זית או חופן אגוזים או זרעים. יש להיפטר מכל שומני הטראנס הנמצאים במרגרינה ומזונות ארוזים רבים שאינם בריאים ועשויים לתרום למצבורי שומן נוספים בגוף.

פעילות גופנית. יש להקפיד על פעילות גופנית בעוצמה בינונית במשך שעתיים וחצי בשבוע, כדי להפחית את השומנים המצטברים בבטן, לחזק את בריאות הגוף ולשפר את תפקוד הלב וכלי הדם. פעילות גופנית אירובית בעוצמה בינונית כוללת הליכה, ריצה, קפיצה על טרמפולינה ואימוני כדור. על מנת להפחית מצבורי שומן גדולים יותר, יש להאריך את משך האימונים או להוסיף יום פעילות אירובית.

אימוני כוח. מומלץ להקפיד על אימוני כוח בנוסף לאימונים האירוביים. השרירים שורפים יותר קלוריות משומן, גם במצב מנוחה, ואפילו בזמן ההמתנה לכניסה לחדר הכושר, ניתן להיעזר בעמודי התור ובחבלים כשיטת אימוני ביניים, כך שככל שיותר שרירים נבנים, כך מואץ קצב חילוף החומרים, ויותר שומן בגוף נשרף. יש לבצע לפחות שני אימוני כוח בשבוע, ולהגביר את העוצמות מידי פעם. בין אם האימונים מבוצעים בבית או בחדר הכושר, הם צריכים לכלול תרגילי הרמת משקולות, שכיבות שמיכה וכפיפות בטן.

אם הפעילות הגופנית מתחילה באימוני מתח, יש לבצע קודם לפחות שעה וחצי של אימון אירובי. אנשים הסובלים מבעיות בריאותיות צריכים להתייעץ עם הרופא לגבי סוג הפעילות הטוב ביותר עבורם.

אכילה מוגברת של מזונות שומניים, גם אם הם שומנים טובים, מעכבת את תהליך מהירידה במשקל. לכן יש להקפיד על אכילת מנות קטנות של שומנים בלתי רוויים. בהתאם למאפיינים האישיים של צריכת הקלוריות היומיות, יש להרכיב את מבנה התזונה כך שמשתי ארוחות יכללו ארבע מאות קלוריות כל אחת, ושתי ארוחות ביניים נוספות יכילו כמויות קלוריות קטנות יותר.

בנוסף כדאי לקרוא על:

סוגי אימונים השורפים הכי הרבה שומנים

האמת על אפליקציות כושר